Spausdinti
Peržiūros: 2677

 

 Vienintelė Lietuvoje mergaičių chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“ švenčia 20-ties metų jubiliejų 

Filarmonija

   Sekmadienį, gegužės 19 d. vidudienį, Nacionalinėje filharmonijoje Vilniaus chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“ minės gražų jubiliejų. Vienintelė gilių tradicijų mergaičių mokykla Lietuvoje gyvuoja jau 20 metų.

   Prieš beveik penkiasdešimt metų Liucijos Palinauskaitės ir Petro Vailionio iniciatyva buvo įkurta mergaičių choro studija „Liepaitės“, o prieš dvidešimt ji išaugo į vienintelę mergaičių chorinio dainavimo mokyklą, puoselėjančią chorinio dainavimo kultūrą Lietuvoje.

   Kasmet mokykloje mokosi apie keturis šimtus moksleivių, kurie lavinasi chorinio ir džiazinio dainavimo pamokose, groja įvairiausiais instrumentais, lavina balsą. Mokykloje pagrindinis „instrumentas“ yra balsas, o visas kūrybinis gyvenimas sukasi apie chorus, kurie yra tvirtai įleidę šaknis į Lietuvos kultūros gyvenimą.

   „Liepaitės“ koncertuoja didžiausiose koncertų salėse, mergaičių balsai paklūsta žymiausių Lietuvos dirigentų J. Domarko, S. Sondeckio, G. Rinkevičiaus, R. Šerveniko, M. Pitrėno, M. Staškaus mostui. Chorų repertuare – nuo lietuviškos liaudies dainos iki stambios formos kūrinių su orkestrais. Koncertinių kelionių maršrutai plačiai pasklidę po Europą, o spalvingi konkursų laimėjimai džiugina ne tik mokyklos bendruomenę, bet ir visus chorinio meno mylėtojus.

   Kiekvieną pavasarį mokykla priima mažuosius dainininkus į pradines klases. Šiandien išaugintas „liepaites“ skaičiuojame jau šimtais. Jas jungia meilė muzikai, dainai, gyvenimo vertybėms, o taip pat ir mokyklai.

   Mokyklos jubiliejiniai metai bus vainikuoti koncertu „Mūsų šeimos istorija“, kuris Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje suburs Liepaičių draugus ir mokyklos bendruomenę nuo pačių mažiausių iki didžiausių: renginyje dalyvaus visi mokyklos chorai ir ansambliai. Koncerto viešnia - mokyklos absolventė solistė Aušrinė Stundytė (sopranas), garsinanti Lietuvos vardą Europos operos scenose.

 

 

 

INFORMACIJA

Vasaros stovykla

„Liepaičių vasara - 2020“

 

NAUJIENA

DĖMĖSIO! Nuo 2020 m. sausio 1 d. keičiasi mokestis už ugdymą. Naujas Mokesčio už ugdymą ir kitas Vilniaus miesto savivaldybės meno mokyklose teikiamas paslaugas nustatymo tvarkos aprašas: https://vilnius.lt/vaktai/default.aspx?Id=3&DocId=30333591

SVEIKINAME

Sveikiname MUZIKA

PIRMOJO INTERAKTYVAUS KONKURSO

„MUZIKA-@“ LAUREATES

Liepaitės apie „Liepaites"

m1Dar nenutilo fleitų skambesys
Ir nenustojo groti smuikai
Dar girdisi mergaičių kuždesys
Ir švyti natos parašytos smulkiai.
Daina, skambėsianti ilgai 
„Liepaičių" nuostabiais balsais
Švelniai paglosto mano širdį
Lyg apkabina ir sušildo...
Milda Mačiulaitytė 6 kl., Jaunių choras, 2011 m.

Naudingos nuorodos

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija  Vilniaus miesto savivaldybė - Švietimas   aikos logo

Lankomumo statistika

Straipsnių peržiūrėjimai
563233

Dabar svetainėje lankosi

69 svečiai (-ių)


Vilniaus chorinio dainavimo mokykla Liepaitės, P.Skorinos g. 14, Vilnius, LT- 03103 , Tel.: +370 5 215 15 68 . Copyright © 2024 Liepaitės. Visos teisės saugomos.