Liepaičių choras dainuos Kovo 11-osios šventėje Europos Parlamente Briuselyje

n1  Jau greitai, po kelių savaičių Europos Parlamente bus švenčiama Kovo 11-oji. Šventė vyks kovo 5 dieną gražiausioje Europos Parlamento Briuselyje erdvėje – Maestro Yehudi Menuhino vardu pavadintoje salėje.

Šventėje, kurią rengia Kovo 11-osios Akto signatarė, europarlamentarė L. Andrikienė,  laukiama kelių šimtų svečių: pakviesti dalyvauti Europos Parlamento nariai, taip pat lietuviai, dirbantys ES institucijose Briuselyje, Lietuvių bendruomenės Belgijoje nariai, užsienio valstybių diplomatinių misijų atstovai.

Šiemet pirmą kartą Europos Parlamente dainuos mergaičių choras „Liepaitės": net 38 jaunosios dainininkės ir keturios jų mokytojos L. Andrikienės kvietimu atvyksta dainuoti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 23-ųjų metinių minėjime.

Susirinkusiuosius „Liepaitės" ketina pradžiuginti B. Kutavičiaus ir S. Gedos daina „Tėviškės papartis", M. Urbaičio daina (žodžiai lietuvių liaudies) „Obalala", taip pat G. Kalino aranžuota lietuvių liaudies daina „Lek gervelė". Klausytojai išgirs ir J. Baltramiejūnaitės dainą „Bitele, bite, dobilio", K. Kavecko ir A. Matučio „Tėvynė", D. Azurza „Habanerą", J. Naujalio (Maironio žodžiai) „Lietuva brangi" ir kitas dainas.

Šventės išvakarėse Yehudi Menuhino salėje bus atidaryta dailininkės Ramunės Kmieliauskaitės kūrinių paroda. Europos Parlamente bus eksponuojama dvidešimt šios dailininkės darbų.

Šventėje laukiama Europos Parlamento pirmininko Martino Schulzo, taip pat buvusio Europos Parlamento pirmininko prof. Hanso-Gerto Poetteringo, kurie pakviesti tarti žodį lietuviams ir visiems renginio dalyviams apie Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą ir jo reikšmę Europai ir visam pasauliui.

Lietuvių vardu šventėje kalbės du Kovo 11-osios Akto signatarai – šventės šeimininkė Laima Andrikienė ir buvęs Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas, pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas, o dabar europarlamentaras prof. Vytautas Landsbergis.

Ieva Staniulytė