Merginų choras Tarptautiniame chorų konkurse CantaRode 2019.05.30-06.02

Atnaujinta: 2019 birželio 14

MEDIATEKA

Tarptautinis chorų festivalis CantaRode 2019 nustebino užmojais.

„Liepaičių“ mokyklos Merginų choras grįžo iš konkurso Nyderlanduose ir dalinasi įspūdžiais.

Festivalio rengėjai skyrė ypatingą dėmesį profesinio meistriškumo aktualizavimui – konkurse dalyvavo   aštuoni kameriniai mišrūs chorai iš Filipinų, Olandijos, Belgijos, Vokietijos, Norvegijos, Rusijos, kuriuos vargiai galėtum vadinti mėgėjų, mūsų „Liepaičių“ merginų choras, bei atidarymo koncerte dainavę Calmus Enseble Leipzig - elegantiškai rafinuoto skambesio a cappella grupė. Rengėjų rimtus užmojus parodė dalyvių pasirinkimas, programų „fokusas“ į dainavimą a cappella, privalomi du turai, workshopai, vadovų diskusijos „Akis į akį“ su komisijos nariais, na, ir patys žiuri nariai, tarptautinėje chorų lygoje gerai žinomi muzikai - Brady R. Allred (JAV), Luc Antonis (Belgija), John Damsma (Nyderlandai), Volker Hempfing (Vokietija), Bernie Sherlock (Airija) parodė rengėjų užmojus.

Chorai privalomą dviejų turų programą (20 ir 15 minučių) konkursinę programą atliko Kergrade teatro scenoje, kurios akustika - verta profesionalų „ausies“: girdisi net menkiausias niuansas, o reverberacijos – jokios. Akustinės repeticijos chorai neturėjo, bet galėjo „pasimatuoti“ salę atidarymo koncerte sudainavę po vieną savo šalies kūrinį.

Paplitusi nuomonė apie olandų praktiškumą, toleranciją ir „realumą“ pasitvirtino. Gerai apgalvotas konkurso vykdymas, punktualumas, individualios žiuri narių pastabos apie kiekvieną atliktą kūrinį, išsamūs vertinimo kriterijai ir balai, sumanus konkurso-festivalio formalaus ir neformalaus vyksmo organizavimas - viskas sudarė solidaus renginio įvaizdį.

Konkurso reglamentas nenumatė jokių amžiaus, ar žanrinių kategorijų; ir tokia tvarka nesugniuždė mūsų, vienintelių, moksleiviško amžiaus dalyvių! Priešingai,- įkvėpė „pasistiebti“, nepasiduoti toje, regis, neįmanomoje konkurencinėje aplinkoje. Merginoms padainavus,buvo įvertinta repertuaro įvairovė, atlikimas, atitinkantis stiliaus reikalavimus, graži, homogeniška choro vokalo spalva, štrichai ir artikuliacija, šiltas, organiškas santykis su atliekama muzika ir publika.

Gavusios daug malonių profesinių komplimentų iš komisijos narių, publikos, o taip pat ir konkurso konkurentų, surinkusios 846,2 balų, užėmėme penktą vietą. Jaučiamės pakylėtos, pajutusios tikrą chorinio meno profesionalizmo šventę.

Konkurso rezultatai:

1st prize: Kammerchor der Hochschule für Musik Detmold, Germany: 930 points

2nd prize: University of the Philippines Los Banos Choral Ensemble, Philippines: 915.5 points

3rd prize: Los Cantantes de Manila, Philippines: 909.6 points

4th prize: Brussels Chamber Choir: Belgium 865.4 points

5th prize: The Girls Choir Liepaites or Vilnius Choir Singing School, Lithuania: 846.2 points

6th prize: Strijps Kamerkoor, the Netherlands: 787.8 points

7th prize: Chamber Choir Koorschool Midden-Gelderland, the Netherlands: 741.3 points

8th prize: Baerum Kammerkor, Norway: 621.5 points

9th prize: Moscow Leading Collective Choir Vozrozdheniye, Russia 619.8 points.

Jolita Vaitkevičienė