Ant vėjo sparnų

Atnaujinta: 2018 birželio 07

Ant vėjo sparnų

2018 m. gegužės 31 d. Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ kamerinėje salėje skambėjo šviesios, smagios, melodingos, lengvai įsimenančios Algirdo Klovos dainelės vaikams, Liutauro Degėsio tekstais. Šių dviejų meno sričių samplaika - naujai išleista knygelė „ Ant vėjo sparnų“, kurią meniškai praturtino fotomenininko Ramūno Danisevičiaus fotografijos. Trijų ryškių menininkų komanda siūlo pabuvoti muzikos garsų, fotografijos vaizdų ir poezijos pasaulyje. Vakare-koncerte svečiavosi knygelės kūrėjai Liutauras Degėsys, Algirdas Klova, Jonas Staselis ir Leszek Wilkanec.

Koncertą organizavo, jaunąsias dainininkes paruošė, bei jaukiai vakarą vedė dainavimo mokytoja Jūratė Vizbaraitė, programoje dalyvavo ir dainavimo mokytojos Vidos Taurinskaitės- Rukšienės mokinės. Daineles atlikti padėjo, bei koncertiniu jauduliu dalinosi „Liepaičių“ mokytojai-koncertmeisteriai: Jurgita Danienė, Vilius Grušnius ir Aleksandra Kolpakovaitė. Fleitomis pritarė: Emilija Smilinskaitė (mokytoja Ligita Liaudanskaitė), Ugnė Motiečiūtė (mokytoja Jūratė Staškienė), bei LMTA II kurso magistrantė Meda Petkauskaitė. Buvo atlikta trylika dainelių iš naujosios knygos, kurios išsamiai iliustravo kompozitoriaus muzikinę kalbą ir platų kūrinių stilistikos spektrą. Vakarą praturtino kūrėjų bendravimas su klausytojais. Liutauras Degėsys paskaitė vaikišką, bet ne „vaikišką“ poeziją, spinduliuojančią humoru ir šmaikštumu. Algirdas Klova trumpai prisiminė knygelės gimimo nuotykį, bei padainavo dar vieną dainelę iš naujojo rinkinio. Savita poezijos spalva vakarą nuspalvino skaitovė mokinė Gabrielė Skupaitė. Ji išraiškingai ir poetiškai perteikė Liutauro Degėsio poezijos posmus, kurie šiltai įsiliejo ir tarsi apjungė koncerto nuotaiką.

Knygelės bendraautoriai džiaugėsi dainininkių nuoširdžiu dainavimu! Ilgai netilo aplodismentai, po kurių tarsi prasitęsė „Liepaičių“ bendruomenės bei kūrėjų betarpiškas bendravimas.

Knyga „ Ant vėjo sparnų“ tikrai įgavo sparnus ant kurių neš beribį muzikavimo džiaugsmą!

Parengė vyr. mok.

Vida Taurinskaitė- Rukšienė