Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį - gražus „Liepaičių “ ir Vilniaus muzikos mokyklų renginys

Spausdinti
Atnaujinta: 2018 vasario 12

2018 m. vasario 8 dieną „Liepaičių“chorinio dainavimo mokykloje vyko tęstinio projekto pirmasis seminaras-koncertas „Naujai publikuotų lietuvių kompozitorių fortepijono ir vokalinės muzikos leidinių vaikams pristatymas“. Šio projekto iniciatorės, organizatorės ir renginio vedėjos – fortepijono mokytoja metodininkė Eglė Perkumaitė-Vikšraitienė ir balso lavinimo vyresnioji mokytoja Vida Taurinskaitė-Rukšienė.

Renginys buvo skirtas kompozitoriaus Vytauto Barkausko naujai publikuotiems leidiniams –„Aštuoni duetai vaikams lietuvių liaudies dainų temomis“ fortepijonui 4 rankoms ir „Dainos vaikams“ balsui ir fortepijonui. 2017 metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje išleistų leidinių sudarytoja ir atsakingoji redaktorė Eglė Perkumaitė-Vikšraitienė. Rinkinio „Dainos vaikams“ fortepijono partiją redagavo E. Perkumaitė-Vikšraitienė, o vokalo partiją - Vida Taurinskaitė-Rukšienė. Leidinių metodiniai komentarai padeda geriau suvokti kūrinių turinį bei atskleisti interpretacijos ypatumus.

Renginio pradžioje E.Perkumaitė-Vikšraitienė supažindino dalyvius ir klausytojus su kompozitoriaus V.Barkausko fortepijonine kūryba. Pristatydama naujai publikuotus leidinius mokytoja pasidžiaugė, kad vienas ryškiausių lietuvių kompozitorių savo kūrybą skiria ir vaikams. Ankstyvuoju kompozitoriaus kūrybos periodu sukurti „Aštuoni duetai vaikams...“ labai patrauklūs, nes sukurti populiarių, įsimintinų ir savitai varijuojamų liaudies dainų temomis. Kūriniai lakoniškai perteikia vaikiškai mąstysenai būdingus vaizdus ir nuotaiką. Pjesės yra puiki mokomoji medžiaga formuojant pradinius fortepijono skambinimo įgūdžius.

Seminare dalyvavo kompozitoriaus žmona Svetlana Barkauskas. Ji dėkojo mokiniams, jų tėvams ir mokytojams. Kiekvienas kompozitorius yra laimingas žinodamas, kad jo muzika skamba gyvai ir atgimsta jaunųjų atlikėjų širdyse. Viešnia paminėjo, kad kompozitorius kūrė dainas vaikams specialiai nesiekdamas melodijų populiarumo, bet dainos yra patrauklios savo tematika ir muzikinės kalbos išraiškingumu. Dainų atlikimas skatins jaunųjų dainininkų kūrybiškumą ir artistiškumą.

     Gausiai susirinkusiems seminaro dalyviams koncertavo Naujosios Vilnios, Algirdo muzikos mokyklų ir „Liepaičių“ chorinio dainavimo mokyklos mokiniai. Koncerto vedančioji mokytoja V.Taurinskaitė-Rukšienė kūrė gerą nuotaiką, žaismingai pristatydama skambėsiančius fortepijoninius duetus ir dainas vaikams.

         Renginio organizatorės pasidžiaugė mokinių bei mokytojų entuziazmu ir kūrybiniu įkvėpimu. Šis renginys yra prasmingas ir tuo, kad lietuvių kompozitorių muzikinio paveldo išsaugojimas ir puoselėjimas tampa aktualiu uždaviniu minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

Parengė mokytoja metodininkė S.Dūdėnienė

 

INFORMACIJA

Vasaros stovykla

„Liepaičių vasara - 2020“

 

NAUJIENA

DĖMĖSIO! Nuo 2020 m. sausio 1 d. keičiasi mokestis už ugdymą. Naujas Mokesčio už ugdymą ir kitas Vilniaus miesto savivaldybės meno mokyklose teikiamas paslaugas nustatymo tvarkos aprašas: https://vilnius.lt/vaktai/default.aspx?Id=3&DocId=30333591

SVEIKINAME

Sveikiname MUZIKA

PIRMOJO INTERAKTYVAUS KONKURSO

„MUZIKA-@“ LAUREATES

Liepaitės apie „Liepaites"

m1Dar nenutilo fleitų skambesys
Ir nenustojo groti smuikai
Dar girdisi mergaičių kuždesys
Ir švyti natos parašytos smulkiai.
Daina, skambėsianti ilgai 
„Liepaičių" nuostabiais balsais
Švelniai paglosto mano širdį
Lyg apkabina ir sušildo...
Milda Mačiulaitytė 6 kl., Jaunių choras, 2011 m.

Naudingos nuorodos

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija  Vilniaus miesto savivaldybė - Švietimas   aikos logo

Lankomumo statistika

Straipsnių peržiūrėjimai
550194

Dabar svetainėje lankosi

76 svečiai (-ių)


Vilniaus chorinio dainavimo mokykla Liepaitės, P.Skorinos g. 14, Vilnius, LT- 03103 , Tel.: +370 5 215 15 68 . Copyright © 2023 Liepaitės. Visos teisės saugomos.