Nauji pumpurėliai Liepų Tėvynei

Spausdinti
Atnaujinta: 2017 gruodžio 21

Šių metų lapkričio 25 dieną J.Basanavičiaus progimnazija ūžė nuo šurmulio. Ir kas gi visus subūrė tą apniukusį šeštadienio rytą? O gi nekasdieniškas žodis - ĮVILKTUVĖS, visą savaitę mirgėjęs afišoje, skambėjęs pirmokių choro vadovės ir koncerto organizatorės mokytojos Jurgitos Dirgėlaitės lūpose, kėlęs smalsumą ir pažadinęs vaizduotę. Ne visi skubantys į koncertą klausytojai žinojo, kad įvilktuvių šventė yra „Liepaičių“ mokyklos tradicija tampantis iškilmingas pirmokių priėmimas į mokyklos bendruomenę. Bet tai neturėjo įtakos klausytojų džiaugsmui, anaiptol - laukti ir nelaukti, netikėti koncerto įspūdžiai pranoko visus lūkesčius. Gausų klausytojų būrį sužavėjo pirmokių jautriai, bet kartu ir energingai padainuotos dainelės, labai spalvingos ir įvairios savo nuotaika. Tėveliai, seneliai, giminaičiai, draugai ir net kūdikėliai broliukai ir sesutės labai įdėmiai klausėsi pirmokių instrumentinio pasirodymo – koncerte skambėjo ir smuikas, ir pianinas, ir fleitų ansamblis. Kartu su klausytojais mergaičių pasirodymu džiaugėsi jas koncertui paruošusios mokytojos Sigita Dūdėnienė, Ligita Liaudanskaitė, Eglė Perkumaitė, Jūratė Staškienė, Elvyra Vadoklienė. Pačioms mergaitėms didžiausią įspūdį paliko vyresniųjų „sesių-liepaičių“ apsilankymas koncerte. Ir Jaunučių, ir Jaunių, ir Merginų choro atstovės pagerbė pirmokes, dainuodamos simbolišką sutartinę „Giedula liepa“, kartu su „Dainų dainelės“ garsais vesdamos mažąsias per „ievaro tiltą“, nuoširdžiai kartu giedodamos „Liepaičių“ himną, o po koncerto – net išmokydamos savo mėgstamiausių žaidimų-ratelių. Koncerto sumanytojos, mokytojos Jurgitos jautrus žodis tiesė siūlą tarp skirtingų „Liepaičių“ kartų, nuo sesės prie sesės, nuo mamos prie dukters, nuo anūkės prie močiutės. Juk pirmoje klasėje mokosi net kelios jaunučių choro dainininkių sesės, taip pat pirmosios „liepaitės“- mokytojos Ninos Timofejevos – anūkė. Su pirmokių choro grupėmis dirba ir mokytoja Audronė Steponavičiūtė Zupkauskienė, taip pat pirmoji „liepaitė“.

Ant pirmokių pečių nutūpė baltasparnės apykaklės, iki tol it balti debesėliai pakibusios scenoje ir kantriai laukusios savo eilės. Apykakles mergaitėms užsegė draugiškos vyresniųjų liepelių rankos, ir mokyklos himną pirmokės giedojo kaip pilnateisės, tikrosios liepaitės. Kartu su naujais pumpurėliais, prasiskleidusiais Liepų Tėvynėje, šiame koncerte užsimezgė graži pirmokių bičiulystė su vyresnių chorų draugėmis, ir labai norisi palinkėti tai bičiulystei augti ir stiprėti.

Ir aš ten buvau, koncerto klausiau, kartu dainavau, ir labai linkėjau, kad tokių koncertų būtų kuo daugiau!

Mokytoja Diana

INFORMACIJA

Vasaros stovykla

„Liepaičių vasara - 2020“

 

NAUJIENA

DĖMĖSIO! Nuo 2020 m. sausio 1 d. keičiasi mokestis už ugdymą. Naujas Mokesčio už ugdymą ir kitas Vilniaus miesto savivaldybės meno mokyklose teikiamas paslaugas nustatymo tvarkos aprašas: https://vilnius.lt/vaktai/default.aspx?Id=3&DocId=30333591

SVEIKINAME

Sveikiname MUZIKA

PIRMOJO INTERAKTYVAUS KONKURSO

„MUZIKA-@“ LAUREATES

Liepaitės apie „Liepaites"

m1Dar nenutilo fleitų skambesys
Ir nenustojo groti smuikai
Dar girdisi mergaičių kuždesys
Ir švyti natos parašytos smulkiai.
Daina, skambėsianti ilgai 
„Liepaičių" nuostabiais balsais
Švelniai paglosto mano širdį
Lyg apkabina ir sušildo...
Milda Mačiulaitytė 6 kl., Jaunių choras, 2011 m.

Naudingos nuorodos

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija  Vilniaus miesto savivaldybė - Švietimas   aikos logo

Lankomumo statistika

Straipsnių peržiūrėjimai
563230

Dabar svetainėje lankosi

62 svečiai (-ių)


Vilniaus chorinio dainavimo mokykla Liepaitės, P.Skorinos g. 14, Vilnius, LT- 03103 , Tel.: +370 5 215 15 68 . Copyright © 2024 Liepaitės. Visos teisės saugomos.