FORTEPIJONO MOKYTOJŲ METODINIS SEMINARAS

Spausdinti
Atnaujinta: 2017 gruodžio 01

FORTEPIJONO MOKYTOJŲ METODINIS SEMINARAS

„ MUZIKINIO TEKSTO MOKYMAS”     


 

2017 m. spalio 27 dieną mokykloje vyko kasmetinis fortepijono mokytojų metodinis seminaras, kurio temos pasirinkimą lėmė aktualus fortepijono dalyko mokymo uždavinys-siekti muzikinio teksto mokymo veiksmingumo ir patrauklumo.

Pirmoje renginio dalyje vyko praktinis darbas su mokiniais. Dalyvavo mokinės - antrokė Gabrielė Juozaitytė, trečiokė Anastasija Frolova, ketvirtokė Soraja Bložytė, penktokė Urtė Gadeikytė, šeštokė Indrė Manikaitė  ir septintokė Gabrielė Baubaitė.  Renginio   vedėja, fortepijono ir koncertmeisterių metodinės grupės pirmininkė Sigita Dūdėnienė supažindino susirinkimo dalyvius su kūrinių parinkimo sumanymu - parinkti įvairių formų ir stilistikos kūriniai sunkėjančia tvarka. Praktiniam darbui kiekvienai mokinei buvo skirta 15-20 minučių. Naują muzikinį tekstą padėjo išsiaiškinti ir mokytis mokytojai Lilija Taločkienė, Eglė Kasteckaitė, Jūratė Kaminskienė, Dangyra Navikaitė-Lukoševičienė, Margarita Bereščanskaja ir Jurga Budrevičiūtė.

Kiekviena mokytoja pristatė kūrinių žanro specifiką, akcentavo kūrinių naudingumą ir svarbiausius muzikinio teksto elementus - tonacijos nustatymą, metroritminę pulsaciją, tikslaus garso artikuliavimo ir aplikatūros svarbą, melodinės linijos ir harmonijos dermę, rankų judesių tikslingumą, klausymo ir girdėjimo, harmonijos grožio pajautimo, kaip mokymosi motyvacijos sužadinimo, svarbą.

Antroje renginio dalyje gausiai dalyvavę mokyklos fortepijono mokytojai dalinosi įžvalgomis, paremtomis savo pedagogine patirtimi, aptarė išklausytas pamokas ir stebėtus kolegų darbo metodus. Mokyklos direktorė Edita Jaraminienė pabrėžė renginio temos aktualumą chorinio dainavimo mokykloje, visose disciplinose aktualų  natų skaitymo raštingumą ir mokytojo   dalykinių kompetencijų  svarbą mokant mokinius  naujo muzikinio teksto.

Renginys buvo naudingas visiems jo dalyviams. Mergaitės turėjo galimybę pasitikrinti savo mokėjimo mokytis įgūdžius, nes dalyvavimas pamokoje su „svetimu“ mokytoju stebint klausytojams reikalauja geros reakcijos, greito keliamų užduočių supratimo, susikaupimo ir dėmesingumo. Visos mergaitės pasirodė kaip stiprios mokinės.

Mokytojams tai buvo puiki proga patenkinti savo profesinio žingeidumo, dalykinio bendradarbiavimo su kolegomis poreikį ir pajausti mokytojo profesijos kūrybiškumo džiaugsmą.Parengė mokytoja metodininkė S.Dūdėnienė

INFORMACIJA

Vasaros stovykla

„Liepaičių vasara - 2020“

 

NAUJIENA

DĖMĖSIO! Nuo 2020 m. sausio 1 d. keičiasi mokestis už ugdymą. Naujas Mokesčio už ugdymą ir kitas Vilniaus miesto savivaldybės meno mokyklose teikiamas paslaugas nustatymo tvarkos aprašas: https://vilnius.lt/vaktai/default.aspx?Id=3&DocId=30333591

SVEIKINAME

Sveikiname MUZIKA

PIRMOJO INTERAKTYVAUS KONKURSO

„MUZIKA-@“ LAUREATES

Liepaitės apie „Liepaites"

m1Dar nenutilo fleitų skambesys
Ir nenustojo groti smuikai
Dar girdisi mergaičių kuždesys
Ir švyti natos parašytos smulkiai.
Daina, skambėsianti ilgai 
„Liepaičių" nuostabiais balsais
Švelniai paglosto mano širdį
Lyg apkabina ir sušildo...
Milda Mačiulaitytė 6 kl., Jaunių choras, 2011 m.

Naudingos nuorodos

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija  Vilniaus miesto savivaldybė - Švietimas   aikos logo

Lankomumo statistika

Straipsnių peržiūrėjimai
563223

Dabar svetainėje lankosi

58 svečiai (-ių)


Vilniaus chorinio dainavimo mokykla Liepaitės, P.Skorinos g. 14, Vilnius, LT- 03103 , Tel.: +370 5 215 15 68 . Copyright © 2024 Liepaitės. Visos teisės saugomos.