M.K.Oginskiui skirtas muzikinis vakaras "Kilnusis kompozitorius"

img 0008img 0032

Lapkričio 18 d. įvyko muzikinis vakaras, skirtas M. K. Oginskio 250-osioms gimimo metinėms paminėti.

Mykolas Kleopas Oginskis -  iškili XVIII a. pab. - XIX a. pr. asmenybė. Jis buvo žymus ir kaip politikas, ir kaip kompozitorius. Nors jo muzikinis kūrybinis palikimas nėra gausus, tačiau savo laiku skambėjo Peterburgo, Varšuvos, Paryžiaus menėse.

Muzikinio vakaro metu apie Oginskį bei jo kūrybą pasakojo moksleivės Augustė Butkutė (6 kl.) ir Augustė Raguotytė (9 kl.), tekstą pateikė mokytoja Renata Lastauskaitė-Vengrienė. Įdomu buvo išgirsti fortepijoninę ir vokalinę kompozitoriaus kūrybą. Mokinės turėjo galimybę ne tik pasiklausyti Oginskio  kūrinių, bet ir artimiau pažinti pačios juos atlikdamos. Skambėjo polonezai, valsai, maršas, dainos bei romansai.

Grojo 6-7 klasių moksleivės: Goda Juodaitytė, Rasa Valentinavičiūtė, Jorė Kaktytė,  Luiza Steponavičiūtė,  Elzė Amilevičiūtė, Inga Gegužytė, Urtė Marija Petrauskytė,  Kristina Poštič. Luiza Steponavičiūtė atliko ir nuotaikingą, pamokantį romansą „Meilės pamoka”. Vyresnės mergaitės, jau lankančios merginų chorą, atliko pakankamai sudėtingus, subtilius, bet labai gražius romansus bei dainas.

M. K. Oginskio romansai rašyti prancūzų kalba, tačiau juos į lietuvių kalbą išvertė Laura Gedgaudaitė ir dainos, išskyrus vieną, skambėjo lietuvių kalba. Dainavo Rugilė Railaitė, Emilija Stonytė, Magdalena Kozlovskaja. Mergaitėms talkino koncertmeisteriai Dominykas Girčius ir Vilius Grušnius.

Dėkojame šio gražaus vakaro iniciatorei mokytojai metodinininkei Sigutei Dūdėnienei, kuri savo idėja užkrėtė ir kitus mokytojus  - Ievą Miškinienę, Jūratę Vizbaraitę, Džeren Šervenikienę, Eglę Kasteckaitę, Eglę Perkumaitę-Vikšraitienę, Dangyrą Navikaitę-Lukoševičienę,  Nelę Celiešienę, Jūratę Klovaitę, Gabiją Rimkutę.

Buvo gera klausytis ir negirdėtų kunigaikščio M. K. Oginskio kūrinių,  ir bene populiariausio Polonezo a-moll.

Muzikinio vakaro akimirkos...

Renata Lastauskaitė-Vengrienė