Laisvės gynėjus iškilmingame koncerte pagerbė „Liepos“, „Liepaitės“ ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras

Spausdinti
Peržiūros: 746

   Liepaites-Zupkauskiene-Sausio 13-Kotryna Liepaites-Austeja-Taurinskaite

      Vos tik nurimus gražiausių metų švenčių šurmuliui, išskirtiniai Vilniaus muzikos kolektyvai kvietė praleisti sausio 13 dienos vakarą nepaprastai gražios, vilties kupinos muzikos apsuptyje, prisimenant Lietuvos laisvę gynusius žmones. 

 

    Tradiciniame, jau ketverius metus organizuojamame koncerte „Už laisvę“, savo jėgas suvienijo Vilniaus kultūros centro moterų choras „Liepos“, chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ jaunių choras (meno vadovė ir dirigentė Audronė Steponavičiūtė Zupkauskienė) ir Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus).

 

    „Metų pradžia pažymėta skaudžiais įvykiais, amžinai įsirėžusiais Lietuvos žmonių širdyse, tačiau tuo pačiu, tai - ne tik tragiška data, bet ir viena svarbiausių šalies švenčių, menanti didžių žmonių pasiaukojimą tėvynei bei kelią, kurį turėjome nueiti vardan laisvos Lietuvos. Šią mums visiems brangią dieną kviečiame paminėti besiklausant prasmingos muzikos“, – apie koncertą kalbėjo A. Steponavičiūtė Zupkauskienė.

 

     Galingas dviejų chorų ir orkestro skambesys, pakili rimtis bei šviesi ramybė – visa tai išskirtinėje, su didžiule meile paruoštoje programoje, kurią kolektyvai atliko sausio 13 d. 19 val. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje. Muzikai neabejoja, jog kruopščiai atrinkti S. Moniuškos, K. Vasiliauskaitės, J. Rheinbergerio, S. Scheidto, P. Guidi, V. D‘Indy kūriniai, įžiebė tikėjimo savimi bei savo šalimi liepsnelę kiekvieno atėjusio širdyje.

 

     Koncerte (be jau minėtų kolektyvų) taip pat pasirodė solistė Vida Taurinskaitė-Rukšienė (sopranas) ir pianistė Loreta Barzinskaitė Kuliešiuvienė. Dirigavo Audronė Steponavičiūtė Zupkauskienė. 

 

 

Vilniaus chorinio dainavimo mokykla Liepaitės, P.Skorinos g. 14, Vilnius, LT- 03103 , Tel.: +370 5 215 15 68 . Copyright © 2024 Liepaitės. Visos teisės saugomos.