Kelionė projekte „Lietuvos balsai. Chorų Eurovizija“ prasidėjo!

Akimirka iš II laidos filmavimo - bendra chorų dainaAkimirka iš II laidos filmavimo     „Liepaičių“ mokyklos merginų choras prieš savaitę startavo naujame televizijos projekte „Lietuvos balsai. Chorų Eurovizija“. Nuotaikomis, kuriomis dabar gyvena merginos bei jų vadovė, pasidalino keletas chorisčių.

Justė Girijotaitė (8 kl. moksleivė), paklausta, kaip merginos jaučiasi po dviejų laidų filmavimų, atsakė tvirtai ir emocingai: Mes? Kaip mes jaučiamės? Labai laimingos! Pasiruošusios, kad ir kalnus nuversti! Esam pavargusios, bet tas nuovargis labai geras ir net malonus! Iš tikrųjų džiaugiamės visa širdimi ir ruošiamės toliau taip gerai pasirodyti bei visus aplenkti, ir kas be ko – laimėti!“.

Tuo tarpu Emilija Rizgelytė (taip pat 8 kl. moksleivė) pabrėžia palaikymo svarbą. „Filmavimų metu supratome, jog labai svarbus yra sirgalių palaikymas. Kitaip dainuojasi, kai prieš save matai plakatą su užrašu „Liepaitės“, o po atlikto kūrinio nuskamba gausi plojimų lavina“ .

Vytautė Petkevičiūtė (11 kl. moksleivė) jaučia, jog šis projektas pakeitė choro mąstymą bei požiūrį į atliekamą muziką. Po dviejų laidų filmavimų jaučiamės labiau subrendusios, pasiryžusios eiti į priekį. Didžiausias privalumas, kurį gauname per visą šio projekto laikotarpį yra tas, kad stiprėjame kaip kolektyvas. Anksčiau rūpindavomės tik savimi, kiekviena galvodavome tik apie asmeninius dalykus, pavyzdžiui - "man nesiseka ši daina; aš esu pavargusi", o dabar mąstome kaip choras - "mums dar nesiseka, mes turime pasistengti, mums reikia eiti į priekį". Tai - nuostabus jausmas, kurio siekėme visus dainavimo "Liepaitėse" metus. Manau, jog po kiekvienos laidos jaučiame, kaip visos mergaitės - visos iki vienos - tampa vis artimesnės, vis labiau nori, kad būtume tarsi vienas kumštis, ir siektume bendro tikslo. Net nuovargį, kurį patiriame, atperka darbas ir noras eiti į priekį, įrodyti, kad galime būti pačios geriausios“.

„Dvi dienos iš eilės - didžiulis nuovargis. Projekte tvyro draugiška atmosfera, tačiau ką nors prognozuoti – sunku; komisijos nuomonės nenumatysi. Mergaičių dainavimo kokybe esu patenkinta, bet išraiška po antros laidos  - verčia nerimauti... Kitos dvi dainos bei filmavimai mums svarbiausi būtent ta prasme. Matau ir entuziazmo, ir gražių pastangų, bet ne iš visų tolygiai. Manau, mūsų tiesiog per daug, vis dar yra dalis merginų, kurias reikia raginti. O kada iš jų pačių eis toji energija ir dainavimo džiaugsmas?“ – svarbius klausimus užduoda choro vadovė Jolita Vaitkevičienė.

Paklaustos, ar tarp merginų tvyro noras nugalėti projekte, merginos vienbalsiai atsako – taip. Tarp mūsų merginų noras nugalėti yra labai didelis, bet mes nekeliam savęs į padanges ir nenuvertinam kitų“, teigia Justė. „Laimėti visai norėtume. Ir antra vieta tiktų. Bet kol kas svarbiausia – pateikti į finalą“, tvirtai atsako Emilija.

Vytautė taip pat pasidalino gražiomis bei šiltomis mintimis: „Eidamos į projektą stengiamės atiduoti viską, ką galime. Kiekviena sudainuota daina, kiekviena minutė, praleista ant scenos, mums yra garbė, vienintelis šansas parodyti, kas esame ir ką norime duoti žiūrovams, todėl keista, bet su merginomis mažiausiai kalbame apie pergalę - daug daugiau apie tai, kaip dar labiau patobulinti artimiausią pasirodymą, kuo dar reikėtų pasirūpinti, kad viskas būtų idealu. Žinoma, kartais pasvarstome, jog tikrai norėtumėme laimėti - juk todėl taip ir stengiamės! Labai smagu matyti, kaip mergaitės, anksčiau kiek pasyviai dainavusios chore, dabar pačios trokšta kuo labiau pakelti choro dvasią ir tikėti, kad mums pasiseks. Na, bet kad ir kaip bebūtų, kol kas galime pažadėti, kad sunkiai dirbsime ir iš visų jėgų stengsimės nenuvilti "Liepaičių"!“.

Trumpą interviu baigė mokytojos žodžiai: Dėl noro laimėti - žinoma, projektas abejingų nepalieka. Mergaitėms, manau, įdomu ir į kitus pažiūrėti, ir viską pajusti pačioms: grimas, fotografai, orkestras, sirgaliai! Kalbant apie laimėjimą - laimi geriausi. Taigi, kiekviena savęs ir paklauskime - ar aš esu geriausia?“.

Kol kas merginų choro ateitis projekte priklauso nuo komisijos balsų. Būtent ji nuspręs, ar „Liepaitės“ vertos patekti į finalą. O finalo metu Jūs, mielieji, bursite merginų ateitį, balsuodami ir rinkdami trumpąsias žinutes, kurios ir lems „Lietuvos balsai. Chorų Eurovizija“ projekto baigtį.

Paruošė popamokinės veiklos organizatorė Dominyka Rizgelytė