„Tegul kūrybiškumas puošia  jūsų mokyklos gyvenimą“

(prof. dr. Rūta Girdzijauskienė)

s2  s1
            Naujuosius 2016-uosius metus „Liepaičių“ pedagogų kolektyvas pradėjo kvalifikaciniu seminaru, kuris vyko mokyklos Kamerinėje salėje. Kūrybinių minčių ir idėjų pripildytą atmosferą padėjo sukurti mokytojas Viktoras Bakys. Uždavęs klausimą, kas yra kūrybiškumas, mokytojas pasidalino jam priimtiniausia kūrybiškumo samprata - tai gebėjimas kurti vertingas ir originalias idėjas. Mokytojas domisi kūrybiškumo tema, nuolat ieško informacijos, ją klasifikuoja, yra susipažinęs su šiuolaikinių mokslinių tyrimų  išvadomis ir pasaulinėmis tendencijomis. Aktualiausia yra tai, jog kūrybiškumas, tai vienas svarbiausių dalykų švietime ir daugelyje pasaulio šalių vyraujanti paskaitų mokytojams tema.

V. Bakys paskatino kolegas niekada nenustoti mokytis, žvelgti į pasaulį vaiko akimis, bėgti nuo pasenusių dalykų, kurie yra patogūs, ir kitomis mintimis.

s3

s4

Auditorijos dėmesį taip pat prikaustė įvairiapusiška, dinamiška ir įtraukianti Lietuvos muzikos mokytojų asociacijos prezidentės prof. dr. Rūtos Girdzijauskienės paskaita „Kūrybiškumo ugdymas: tarp mito ir realybės“. Profesorė jau 20. metų kūrybiškumo temą nagrinėja įvairiais aspektais: kas yra kūryba, kaip atpažinti kūrybingą asmenį, kodėl svarbu būti kūrybišku ir t.t.

Žmonija yra sukūrusi daugybę mitų apie kūrybiškumą, iš kurių pateikiami keli: kūrybiškumas yra viskas, ką sukuria žmogus; kūrėjas - vienišas genijus; kūrėjas „apdovanotas“ ypatingais gebėjimais; vaikai yra kūrybiškesni už suaugusiuosius; muziką gali kurti ir kompiuteriai; mokykla žudo kūrybiškumą ir t.t. Prof. dr. R. Girdzijauskienė privertė suabejoti šiomis „tiesomis“, pristatydama mokslinių tyrimų rezultatus, naudodama vaizdinę medžiagą: animacinių filmų, muzikinių įrašų fragmentus, reprodukcijas, menines fotografijas, gamtos garsų įrašus.

Profesorė skatino suabejoti taisyklėmis ir į visus reiškinius pažvelgti įvairiapusiškiau, būti KŪRYBIŠKAIS, o tai reiškia įžvalgiais, smalsiais, atvirais patyrimui, subalansuotais, kompleksiškai mąstančiais.

Seminaro klausytojai tapo aktyviais dalyviais, šiuolaikiškesniais mokytojais,  besimokančiais užduoti klausimus, į kuriuos nėra vieno teisingo atsakymo.

Įspūdžiais pasidalino mokyklos fleitos mokytoja Jūratė Staškienė