Koncerto “M. K. Čiurlionio neatpažintų ciklų vakaras” atgarsiai

Čiurlionio vakaras 2015
       Mikalojus Konstantinas Čiurlionis šiuo metu vertinamas kaip didžiausias kada nors gyvenęs lietuvių kompozitorius ir dailininkas. Taip pat tai lietuvių profesionaliosios muzikos pradininkas. Jis gimė 1875 m., o mirė 1911 m. M. K. Čiurlionio kūryba ėjo koja
kojon su pasauliniais muzikos atradimais. Per maždaug 15 metų jis sukūrė apie 350 muzikos kūrinių ir 300 dailės darbų.

Šiais metais švenčiame 140-ąsias M. K. Čiurlionio gimimo metines. Šia proga ”Piano.lt” salėje vyko koncertas “M. K. Čiurlionio neatpažintų ciklų vakaras”, kuriame lankėsi „Liepaičių“ mokyklos mokinės. Koncerto vedėjas Darius Kučinskas pristatė muzikologo Rimanto Janeliausko idėją sugrupuoti M. K. Čiurlionio preliudus fortepijonui pagal jų sukūrimo laikmetį. Taip gimė šešiolika „neatpažintų“ ciklų. Koncerte skambėjo aštuoni ciklai, kuriuos atliko pianistai Jurgis Karnavičius, Sergėjus Okruško, Halina Radvilaitė ir Austėja Valušytė.

Koncertas tikrai buvo įspūdingas ir sukėlė daug emocijų. M. K. Čiurlionio kūryba išsiskyrė lyriškumu ir jausmingumu. Skambėjo labai rami muzika, kuri priminė skaisčius ir šiltus vasaros rytus, bet buvo ir dramatiškų kūrinių, kurių klausant net šiurpuliukai pradėjo po kūną bėgioti. Kadangi grojo keli pianistai, galima buvo palyginti skirtingas M. K. Čiurlionio kūrybos interpretacijas.

M. K. Čiurlionis iš tiesų buvo labai talentingas žmogus. Aš tikiuosi, kad Lietuvos istorijoje dar atsiras tokių nuostabių kompozitorių kaip jis. Ir tikiu, kad jis amžinai išliks visų lietuvių širdyse.

Odeta Paslaitytė, 8 klasė