Koncerto “M. K. Čiurlionio neatpažintų ciklų vakaras” atgarsiai

Spausdinti
Peržiūros: 728

 

Čiurlionio vakaras 2015
       Mikalojus Konstantinas Čiurlionis šiuo metu vertinamas kaip didžiausias kada nors gyvenęs lietuvių kompozitorius ir dailininkas. Taip pat tai lietuvių profesionaliosios muzikos pradininkas. Jis gimė 1875 m., o mirė 1911 m. M. K. Čiurlionio kūryba ėjo koja
kojon su pasauliniais muzikos atradimais. Per maždaug 15 metų jis sukūrė apie 350 muzikos kūrinių ir 300 dailės darbų.

 

     Šiais metais švenčiame 140-ąsias M. K. Čiurlionio gimimo metines. Šia proga ”Piano.lt” salėje vyko koncertas “M. K. Čiurlionio neatpažintų ciklų vakaras”, kuriame lankėsi „Liepaičių“ mokyklos mokinės. Koncerto vedėjas Darius Kučinskas pristatė muzikologo Rimanto Janeliausko idėją sugrupuoti M. K. Čiurlionio preliudus fortepijonui pagal jų sukūrimo laikmetį. Taip gimė šešiolika „neatpažintų“ ciklų. Koncerte skambėjo aštuoni ciklai, kuriuos atliko pianistai Jurgis Karnavičius, Sergėjus Okruško, Halina Radvilaitė ir Austėja Valušytė.

 

     Koncertas tikrai buvo įspūdingas ir sukėlė daug emocijų. M. K. Čiurlionio kūryba išsiskyrė lyriškumu ir jausmingumu. Skambėjo labai rami muzika, kuri priminė skaisčius ir šiltus vasaros rytus, bet buvo ir dramatiškų kūrinių, kurių klausant net šiurpuliukai pradėjo po kūną bėgioti. Kadangi grojo keli pianistai, galima buvo palyginti skirtingas M. K. Čiurlionio kūrybos interpretacijas.

 

     M. K. Čiurlionis iš tiesų buvo labai talentingas žmogus. Aš tikiuosi, kad Lietuvos istorijoje dar atsiras tokių nuostabių kompozitorių kaip jis. Ir tikiu, kad jis amžinai išliks visų lietuvių širdyse.

 

                                                                                                                                                 Odeta Paslaitytė, 8 klasė

 

 

 

INFORMACIJA

Vasaros stovykla

„Liepaičių vasara - 2020“

 

NAUJIENA

DĖMĖSIO! Nuo 2020 m. sausio 1 d. keičiasi mokestis už ugdymą. Naujas Mokesčio už ugdymą ir kitas Vilniaus miesto savivaldybės meno mokyklose teikiamas paslaugas nustatymo tvarkos aprašas: https://vilnius.lt/vaktai/default.aspx?Id=3&DocId=30333591

SVEIKINAME

Sveikiname MUZIKA

PIRMOJO INTERAKTYVAUS KONKURSO

„MUZIKA-@“ LAUREATES

Liepaitės apie „Liepaites"

m1Dar nenutilo fleitų skambesys
Ir nenustojo groti smuikai
Dar girdisi mergaičių kuždesys
Ir švyti natos parašytos smulkiai.
Daina, skambėsianti ilgai 
„Liepaičių" nuostabiais balsais
Švelniai paglosto mano širdį
Lyg apkabina ir sušildo...
Milda Mačiulaitytė 6 kl., Jaunių choras, 2011 m.

Naudingos nuorodos

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija  Vilniaus miesto savivaldybė - Švietimas   aikos logo

Lankomumo statistika

Straipsnių peržiūrėjimai
549649

Dabar svetainėje lankosi

97 svečiai (-ių)


Vilniaus chorinio dainavimo mokykla Liepaitės, P.Skorinos g. 14, Vilnius, LT- 03103 , Tel.: +370 5 215 15 68 . Copyright © 2023 Liepaitės. Visos teisės saugomos.